Destek

afganistan bayrağı Amerika Vizesi


Amerika Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar
 • A.B.D Başkonsolosluğu parmak izi uygulamasına geçmiş olduğundan acenteleri aracı olarak kabul etmemektedir, dolayısıyla tüm vize başvuruları da şahsen yapılmaktadır.
 • LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına vize uygulanmaktadır.
 • Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahat tarihinden itibaren en az 1 YIL ve Pasaportta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan dolayı pasaportta seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
 • Sayfaları yırtılmış olan olan pasaportlar kesinlikle işleme alınmamaktadır!!
 • Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmıştır. Göçmen olmayan vize adayları, randevu tarihinden en az iki iş günü önce internet üzerinden yeni elektronik başvuru formu DS-160 doldurmalıdır. DS-160 formunu doldurduktan sonra, müracaatçıların kişisel bilgilerinin ve barkod onay numarasının olduğu onay sayfasını basmaları gerekmektedir. Adayların randevu günü konsolosluğa gelirken, onay sayfasının çıktısını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
 • A.B.D Başkonsolosluğu vize başvurularında resmin boyutları 50 mm X 50 mm olmalı ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi / uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28mm - 35 mm olmalıdır. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı ekte bulunan evrakların başvurusunu da kesinlikle kabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak isteyebileceğini hatırlatırız.
 • Anne ve Baba dan ayrı yada herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Anne ve baba' dan Noter onaylı MUVAFAKATNAME istenmektedir.
  Vize başvurusuna gitmeden önce vize ücretini herhangi bir FORTİS bank şubesine A.B.D vize harcı olarak 140 USD yatırınız ve banka dekontunu vize müracaatı sırasında vize evrakları ile beraber yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Vize işlemlerinizin sonuçlanması durumunda ise pasaportunuz UPS tarafından adresinize kadar getirilip teslim edilmektedir.
 • Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 6--8 hafta önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.
  İstanbul A.B.D Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır. Diğer adı (VIS) Visa Information Service olan bu uygulamanın randevu telefonu 0 212 340 44 44 olup her gün 08.30 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 • Randevu alırken dikkat edilmesi gereken hususlar
 • Randevular 0 212 340 44 44 numaralı telefonu arayarak 2 şekilde alınır.
 • Herhangi bir T. İş bankası şubesine randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun altında 16 rakamlı PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN numarasıyla 1 gün sonra 0 212 340 44 44 numaralı telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.
 • Geçerli bir kredi kartınızın olması durumunda yine 0 212 340 44 44 numaralı telefonu arayıp, randevu sistemi elemanı ile görüşüp gerekli bilgileri vermeniz durumunda ve hesabınızdan ücret çekilmesi neticesinde randevunuzu alabilirsiniz.
 • Her PİN numarası ile randevu servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz
 • Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamaktır ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır. Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.
 • Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvurunuzu yapınız.
 • NOT: Seyahat tarihinden en erken 4 ay öncesinden randevu alabilirsiniz

Amerika Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Amerika Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde Amerika Vize Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. Amerika Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

Amerika Konsolosluğu


Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere / Ankara
Tel : 0(312) 466 61 10 03124555555
Fax : 0(312) 467 00 19

Konsolosluk
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : İstinye mahallesi, Kaplıcalar mevkii No: 2 İstinye-Sarıyer / İstanbul
Tel : 0(212) 335 90 00
Fax : 0(212) 335 91 35