Destek

Çin Vizesi


Çin Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:

 • İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu 01-06-2007 tarihinden itibaren Şirketlerden veya münferit vize başvurusu yapan vatandaşlardan doğrudan veya dolaylı yada posta yoluyla yapılan başvuruları kabul etmemektedir. İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu yapılacak tüm vize müracaatlarını Konsolosluğun seçmiş olduğu YETKİLİ ACENTALAR tarafından kabul edecektir.

 • LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.

 • YEŞİL (Hususi) (30 gün) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

 • Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun ''Açıklamalar '' ile ''Gümrük ve döviz kayıtları'' sayfalarına vize basılmamaktadır!!) Eğer daha önce aldığınız çin vizeleri eski pasaportunuzda bulunuyorsa mutlaka gösteriniz. Bunları göstermenizin sizin için referans olacağınıda unutmayınız. 

 • Çin -- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına münferit olarak turistik vize uygulamasına başlamıştır. 

 • Pasaporta kayıtlı Çocuklara da vize uygulanmakta ve vize ücreti istenmektedir. Seyahat eden çocuklar için ebeveynlerden mutlaka noterden muvafakatname istenmektedir. 

 • Çin Başkonsolosluğu Vizeleri 1 Ay Tek Girişli (SINGLE) ve 3 Aylık 2 girişli (DUBLE) olarak vermektedir. Vize formu doldururken lütfen gidiş tarihinize dikkat ediniz

 • Acentalar Türkiye' de sadece Oturma ve Çalışma müsadesi olan yabancıların vize başvurularını yapabilmektedir. Çin Konsolosluğu bazı durumlarda yabancının kendi ülkesinin Elçilik yada konsolosluğundan Vatandaşlık yazısı istemektedir!! 

 • Vize başvuru formları İngilizce ve Çince olarak hazırlanmış olup eksiksiz, tam olarak büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. 

 • Çin Halk cumhuriyeti Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını Pazartesi - Çarşamba ve Cuma günleri 09.00 -13.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 5 işgününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk Salı ve Perşembe günleri kapalı olduğu için işlem yapmamaktadır. 

 • Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Çin Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Çin Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde Çin Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. Çin Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

Çin Konsolosluğu


Büyükelçilik
Ankara Büyükelçiliği
Adres : Gölgeli sokak No: 34 Gaziosmanpaşa / Ankara
Tel : 0(312) 436 06 28 
Fax : 0(312) 446 07 48 

Konsolosluk 
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Mısırlı Cad. Memduh Paşa yalısı No: 6/8 Kireçburnu- Tarabya / İstanbul
Tel : 0(212) 299 21 87 02122992634
Fax : 0(212) 299 28 55