Destek

İngiltere Vizesi


İngiltere Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:

İngiltere Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu parmak izi uygulamasına geçmiş olduğundan acenteleri aracı olarak kabul etmemektedir. Vize formu online olarak doldurulup başvurular şahsen yapılmaktadır. Bazı evrakların ingilizce tercümesi istenmekte Fakat Noter Onaylı olması mecburiyeti bulunmamaktadır.

Randevu - Parmakizi gibi konularla ilgili tüm bilgileri aşağıdaki linkten alabilirsiniz!!

LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarından vize istenmektedir.
Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve İngiltere nin Pasaporta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan dolayı pasaportta seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.Sayfaları yırtılmış olan pasaportlar kesinlikle işleme alınmamaktadır!! 
İngiltere Vize başvuru formları İngilizce ve 10 sayfa olarak hazırlanmıştır. (Elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurunuz, print ederek imzalayınız ve başvuru sırasında mutlaka yanınızda bulundurunuz!)
İngiltere Başkonsolosluğu yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri istediğini istenilen özelliklere sahip olmayan resimleri ve dolayısıyla ekte bulunan evrakların başvurusunu kesinliklekabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak isteyebileceğini veya şahsen görüşmeye çağırabileceğinizi önemle hatırlatırız. 
Anne ve Baba'dan ayrı yada herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Anne ve Baba'dan Noter onaylı orjinal MUVAFAKATNAME istenmektedir. 
Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

İngiltere Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

İngiltere Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde İngiltere Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. İngiltere Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu


Ankara Büyükelçiliği
Adres : Şehit Ersan Cad. No: 46/A Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 455 33 44 
Fax : 0(312) 455 33 53 

Konsolosluk 
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Meşrutiyet Cad. No:34 Tepebaşı-Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0(212) 334 64 00 0(212) 340 44 72
Fax : 0(212) 334 65 04