Destek

İspanya Vizesi


İspanya Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:


LACİVERT (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.

YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
İspanya Başkonsolosluğu Daha önceden pasaportlarında sadece schengen vizesi bulunmayan yolculardan müracaatları sırasında istenilen tüm evrakların orjinalleri ve fotokopileri ayrı ayrı olmak üzere vize dosyasını 2 set halinde istemektedir.! 

Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

Konsolosluk vize başvurularında yeni çekilmiş--rötuşsuz ve arkası beyaz fonlu vesikalık resim istemektedir. Vize başvurusu için vereceğiniz resmin son 3 ay içinde çekilmiş ve pasaportunuzdaki daha önceki aldığınız vizelerde kullanılmamış olduğuna dikkat ediniz!!. Poloraid--biometrik ve renkli fotokopi olan resimler kabul edilmemektedir.!! 

Anne ve Baba dan ayrı yada herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Noter onaylı Orjinal MUVAFAKATNAME istenmektedir. 

Vize başvuru formları Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
İspanya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası) 

Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

İspanya Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

İspanya Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde İspanya Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. İspanya Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

İspanya Konsolosluğu


Ankara Büyükelçiliği
Adres : Abdullah Cevdet sokak No:8 Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 440 17 96 
Fax : 0(312) 440 33 27 

Konsolosluk 
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Karanfil Aralığı sokak No:16 Levent / İstanbul
Tel : 0(212) 270 74 10 02122707414
Fax : 0(212) 325 30 31