Destek

Yeni Zelanda Vizesi


Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadırlar.

LACİVERT (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlardan vize istenmektedir

Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı olmasına ve mutlaka boş vize sayfasının bulunmasına pasaport temdit süresinin ise en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

Elçilik başvuru esnasında tüm evrakları orijinal yada noter onaylı olarak görmek istemekte ve mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebileceğini ve şahsen görüşmeye çağırabileceğini hatırlatırız. 

Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. 

Yeni Zelanda Büyükelçiliği tüm vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10.00 - 12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur. 

Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.

Yeni Zelanda Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Yeni Zelanda Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde Yeni Zelanda Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. Yeni Zelanda Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

Yeni Zelanda KonsolosluğuBüyükelçilik

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Atatürk Bulvarı. İran Cad No: 13/4 Kavaklıdere/ Ankara
Tel : 0(312) 467 90 54 

Konsolosluk 
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Büyükdere cad. Maya Center No:100 K:24 Esentepe/İstanbul
Tel : 0(212) 244 02 72